Trajtimi më i mirë antirrudhë, për një lëkurë të bukur dhe plot shkëlqim!

120

Koreanet dallohen per nje fytyre perfekte.Ato dine te gjtha sekretet e bukurise.Me poshte do tju tregojme nje menyre te thjeshte natyrale e cila e ben lekuren tuaj te duket 10 vjet me e re.

Gjeja e pare qe duhet te beni eshte avulli.Eshte mjaft i rendesishem pasi hap poret dhe heq papastertite e mbetura ne lekuren tuaj.Eleminon pikat e zeza dhe mbetje te grimit.Avulli gjithashtu ben qe gjaku te rrjedhe neper venat e fytyres tuaj,dhe ben qe te dukeni me te rinj.

E gjitha qe ju nevojitet per kujdesin e fytyres tuaj eshte nje ananas i pjekur.Ananasi,ky frut tropikal dallohet per perfitime te shumta shendetesore.Ai permban B1,B2,B5,C mangan,beta karroten, baker. Eshte i pasur me antioksidante te cilet punojne per te parandaluar radikalet e lira nga demtimet qelizore,parandalon gjithashtu nje varietet semundjesh si arterioskleroza dhe disa lloje te kancerit dhe disa semundje te zemres.

Merrni nje ananas te pjekur,qerojeni dhe ndajeni ne kuba te vegjel.Merrni nje prej kubave dhe ferkoni fytyren duke perdorur levizje rrethore.Lereni fytyren 10-15 min te lyer me lengun e ananasit.Me pas shpelajeni me uje te ngrohte dhe perdoreni kete metode 1-2 here ne muaj per rezultate te mira.

/©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/

Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…