Zieni këto 2 përbërës me pak ujë dhe shumë shpejt me ktë pije do të humbisni të gjitha yndyrnat e trupit!

99

Në ditët e sotshme, shumë njerëz kujdesen për mënyrën se si ata duken dhe veçanërisht kujdesen për peshën e trupit të tyre.

Shumica e tyre janë gra dhe ata të gjithë ëndërrojnë të humbin peshë shpejt dhe pa mundim.

Megjithatë, kjo mund të jetë një detyrë jashtëzakonisht e vështirë.

Natyra na ofron 2 përbërës që do të na ndihmojnë të përshpejtojmë procesin e humbjes së peshës.

Keto përbërës magjike janë mjalti dhe kanella.

Përbërësit:

2 lugë mjaltë
1 lugë çaji kanellë
250 ml ujë

Përgatitja:

Përzieni ujë të vluar me kanellë. Pastaj hiqeni enën nga nxehtësia dhe lereni të ftohet .

Qe mjalti te veproje mire duhet te shtohet kur pija eshte e ftohte e jo kur uji vlon.

Pini gjysmën e saj vetëm para se të flini dhe gjysmën tjetër në mëngjes kur të zgjoheni, me stomakun bosh.

Ju do të filloni të humbisni peshë më shpejt se më parë në vetëm shtatë ditë! Rezultatet do t’ju habisin dhe do të doni të humbni më shumë peshë!

Mjalti përmban antioksidantë dhe enzima që kanë efekte të ndryshme të shëndetshme në trup.

Kanella mund ndihmon në uljen e kolesterolit. Këto dy artikuj luajnë një rol te remdesishem në dietën tuaj të rregullt.

Burimi: homehealthyrecipes.com
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/

Load More In Shëndeti

Check Also

KUJDES RAPORTET ME NËNËN

Transmetohet,, se në kohën e Muhamedit a.s. ishte një djalë që ishte sëmurë dhe vuante mom…